daliz

Módní listopad

01. 11. 2016

Podzim. Čas zpomalit. A zpomalit můžete u teplého svařáku, čaje či knížky, ale také v sedačkách vašeho pastišího kina, které tento měsíc zpomaluje v módním průmyslu.

 

Představíme Vám dokumenty, které kriticky nahlížejí na asijské šičky v nelidských podmínkách, a odhalují možnosti slowfashion. Aby téma nebylo jen vážné, prozkoumáme také život návrháře Saint Laurenta, jednoho z průkopníků dámské „nové“ haute couture. Z přehlídkových mol se přeneseme do přestřelkami a zběsilými honičkami zmítané pustiny. Představíme vám superskvělý film Mad Max, jeden z laureátů na nejlepší film roku 2015, který se může chlubit Oscarem za kostýmy. Tak trošku netradiční prostředí filmového klubu, ale proč neprolamovat tabu a konvence?

Ukážeme se s pásmem filmů také na nově vzniklém olomouckém Dizajntrhu, který podporuje lokální i vzdálenější nezávislé tvůrce. A připravenu pro vás máme i unikátní projekci na unikátním místě, obojí pro vás budeme dlouho tajit a pak postupně odhalovat, takže se opravdu máte na co těšit.

To, že móda hýbe světem, víme všichni. A v rytmu slowfashion chce zpomalit i tým Pastiche Filmz. Proto pro Vás chystáme v rámci naší poslední listopadové projekce „Pastiší bleší trh“. Bližší informace budou postupně přibývat na našich stránkách, ale jedno víme jistě už teď. A to, že pokud máte doma přebytečné oblečení, které může posloužit ještě i někomu jinému, neváhejte a vezměte ho s sebou.