zbrusu
středa | 30. 03. 2016 | 19:30
60Kč / 40Kč (s kartičkou AČFK)
Le tout nouveau testament
| | |
115 min.

režie: Jaco van Dormael | scénář: Jaco van Dormael, Thomas Gunzig | kamera: Christophe Beaucarne | hudba: An Pierlé | hrají: Pili Groyne, Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens, Yolande Moreau, Laura Verlinden, Serge Larivière, Didier De Neck, Marco Lorenzini, Romain Gelin, Anna Tenta, Johan Heldenbergh, David Murgia, Gaspard Pauwels, Bilal Aya, Johan Leysen, Dominique Abel, Lola Pauwels, Sandrine Laroche, Louis Durant, Viviane de Muynck

↓ Stáhnout v PDF

BŮH SÍDLÍ NA INTERNETU

V době, kdy může papež František na Instagramu převálcovat popularitu Davida Beckhama, není vůbec divné, že vám začnou chodit esemesky s božím poselstvím. Trochu vás to znepokojí, ale časem si na ně zvyknete a bez božího slova nezačnete den. Berete je jako alternativu čínské sušenky pro štěstí a snažíte se z nich vyčíst alespoň nějaké ponaučení, když už vás každý den tak „milosrdně“ probouzí. Pak to jednou skončí a vám ten bizár najednou chybí. Absurdita všedního dne.

18. 2. 2016 / 8:02
Vedomi si svych slabosti, musime prosit Boha o pomoc s pokorou a duverovat jeho nezmernemu milosrdenstvi. Benedikt XVI.

19. 2. 2016 / 7:59
Pokora srdce a osobni zkusenost s utrpenim se mohou ukazat jako zdroj vnitrniho probuzeni k soucitu a ke vnimavosti vuci druhemu. Benedikt XVI.

20. 2. 2016 / 8:12
Ten, ktereho jsme my sami probodli nasimi vinami, neprestava vylevat na svet nevycerpatelny zdroj milosrdne lasky. Benedikt XVI.

21. 2. 2016 / 8:31
Davam ti tri zpusoby, jak prokazovat milosrdenstvi bliznim: prvni-skutkem, druhy-slovem, treti-modlitbou; v tech trech zpusobech je plnost milosrdenstvi.

22. 2. 2016 / 7:52
Rekni, dcero ma, ze jsem laskou a milosrdenstvím. Kdyz se duse priblizi ke mne s duverou, naplnim ji tak velkymi milostmi, ze bude sama pramenit na jine duse.

23. 2. 2016 / 9:02
At se neboji ke mne priblizit duse slaba a hrisna, i kdyby mela vice hrichu, nez je zrnek pisku na zemi. Vsechny ponorim do hlubin propasti meho milosrdenstvi.

24. 2. 2016 / 11:01
Duse ponorena v temnotach nezoufej, neni vsechno ztracene. Vstup do rozhovor se svym Bohem, ktery je laska a milosrdenstvi samo. (ze zjeveni sv. Faustyne)

25. 2. 2016 / 8:03
Duse, ktera bude duverovat memu milosrdenstvi, bude nejstastnejsi, protoze ja sam se o ni budu starat. (ze zjeveni Jezise
sv. Faustyne Kowalske)

27. 2. 2016 / 8:11
S dusemi, ktere se budou utikat k memu milosrdenstvi ,(…), budu v hodine smrti jednat podle meho nekonecneho milosrdenstvi. (ze zjeveni sv. Faustyne Kowalske)

5. 3. 2016 / 8:25
V uceni proroku oznacuje milosrdenstvi zvlastni silu lasky, ktera je vetsi nez hrich a nevernost vyvoleneho naroda. (Sv. Jan Pavel II.)

6. 3. 2016 / 8:06
Snaz se, na kolik je to mozne vzhledem k tvym schopnostem a slabostem, abys vzdycky chtel konat dobro. (Sv. P. Pio z Pietrelciny)

9. 3. 2016 / 15:08
Pratele Bozi, kvuli ruznym problemum musi byt ukonceno rozesilani sms. Omlouvame se. Sluzba zasilani e-mailu zustava dale funkcni. Pozehnanou dobu postni. BOO

Martina Bubíková

Film Zbrusu nový zákon Vás přesvědčí nejen o tom, že Bůh existuje a dokonce žije v belgické metropoli. Ale také ho uvidíte jako morouse s ponožkami v pantoflích, který má lidského pinožení jen škodolibou legraci. Ze svého belgického bytu vymýšlí absurdní zákony, které lidem znepříjemňují život. Jeho malé dceři však jednoho dne dojde trpělivost a nechá z božského počítače všem pozemšťanům rozeslat datum jejich úmrtí. Vzápětí prchá z rodného hnízda, aby objevila šest nových apoštolů. Co se asi stane, když se normální smrtelník dozví přesné datum své smrti?

Film promítneme v originálním znění s českými titulky.